İŞARET DİLİ SEMİNERLERİ

İşaret dili kullanan kişilere yönelik sosyal çalışmalar ülkemizde 2.2 milyon kişinin çeşitli sebeplerle işitme engeline sahip olduğunu düşündüğümüzde eksik kalmıştır. İşaret dili ile verilen temel din eğitimi ise daha da geri planda kalmaktadır. KAGEM olarak bu ihtiyacı gidermek için hem işaret dili kullanan katılımcılarımıza hem de bu alanda kendini geliştirmek isteyen eğiticilere işaret dili ile ilmihal ve akaid seminerleri düzenlemekteyiz.

İşaret Dili Semineri 

“İşaret Dili ile İlmihal Semineri”

Uygulamalı Dini Bilgiler

Mahmut Küçük ile…

Mahmut Küçük tarafından gerçekleştirilecek olan “İşaret Dili ile İlmihal Semineri” ‘Uygulamalı Dini Bilgiler’ başlığı altında işlenecektir. İşaret dili kullanmak zorunda olan bireylere ve onlarla çalışan eğitimcilere hitap eden seminer için işaret dili bilme şartı aranmaktadır.

Mahmut Küçük
Lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde, Marmara Üniversitesi’nde ise formasyon eğitimini tamamladı. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı işitme engelliler özel okullarında 4 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Eskişehir Müftülüğüne Müezzin Kayyum olarak atandı. Farklı kurum ve kuruluşlarda İşaret Dili dersleri verdi. 2016 yılından itibaren Diyanet İşleri Başkanlığında işitme engellilere yönelik yayın faaliyetlerine devam etmektedir.

Seminer grubumuz;

*Seminere katılım için işaret dili bilme şartı vardır

*Program sadece kayıtlı katılımcılar içindir

 [ Her Pazartesi: 18.00-19.30 ]

İşaret Dili Semineri | 

“İşaret Dili ile Akâid Sohbetleri”

Ramazan Öztürk ile…

İşaret dili kullanılarak yapılan eğitimlerin azlığı, son dönemlerde daha çok fark edilmektedir. Buradan hareketle, özellikle dini bilginin işaret dili kullanan bireylere öğretilmesini de önemseyen KAGEM, Ramazan Öztürk yönetiminde gerçekleştirilecek olan “İşaret Dili ile Akâid Sohbetleri” programı ile bu eksiği tamamlamayı amaçlamaktadır. ‘İman-İbadet ve Ahlak’ ana başlıkları etrafında yürütülecek olan seminerlerde katılımcıların işaret dili bilmesi gerekmektedir.

Ramazan Öztürk

1974 Niğde doğumludur. İlkokul eğitimini Niğde İşitme Engelliler Okulunda, lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Boğaziçi Üniversitesi Türk İşaret Dili Öğretmeni Yetiştirme Yöntemi eğitimini 2014 yılında tamamlamıştır. Çeşitli kurumlarda kendi gibi işitme engelli olan bireylere dersler veren Ramazan Öztürk evli ve 2 çocuk babasıdır.

Seminer grubumuz;

*Seminerimiz işaret dili ile gerçekleştirilecektir.

*Seminere katılım için işaret dili bilme şartı vardır

*Program sadece kayıtlı katılımcılar içindir

[ Her Çarşamba: 18.00- 19-30 ]