Okuma Tartışma Grubu | Zihinsel Hicret Okumaları

TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan AÇIK ile…

Her Ayın ilk Pazartesi | 20.00- 21.30

 

Her ay TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan AÇIK hocamızın yönetiminde gerçekleştirilecek olan program dizisinde makale yazarları ağırlanacaktır. Program 3 aşamadan oluşacaktır. İlk aşama makalelerin ders öncesi okunması ve hazırlık yapılması şeklindedir. İkinci aşama; programda metin üzerine tartışmalar, yorumlar TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı İhsan AÇIK ile ele alınarak, farklı zihinsel kalıplar üzerinden irdelemek ve dersin genel amacı olan zihinsel hicreti gerçekleştirmek ve makale sahibi konuğun tebliğlerde bulunması ile tamamlanacaktır. Programın son bölümünde ise tartışmaya açılan konuların, makale sahibi olan muhatabıyla soru cevap etkinliği gerçekleştirilecektir.

 

İhsan Açık

TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı

 1997’de Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. 2003 yılında Din Sosyolojisi alanında ‘Türkiye’de Liberal Düşünce ve Din’ teziyle yüksek lisansını tamamladı. 2002-2005 yılları arasında Kayseri (Haseki) Eğitim Merkezinde eğitimini tamamladı.

2005 yılında Bursa ilinin Gemlik ilçesinde vaiz olarak göreve başlayan Açık, 2007 yılında Van Çaldıran İlçe Müftülüğüne atandı. Daha sonra Nusaybin Müftülüğüne atanarak, 2009-2011 yılları arası Nusaybin İlçe Müftülüğü görevinde bulundu. 2011-2012 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Daire Başkanlığı görevini sürdüren Açık, 2012 – 2018 yılları arasında Şanlıurfa İl Müftülüğü görevine devam etti.  8 Kasım 2018 tarihinden itibaren Sakarya İl Müftülüğü görevine başladı.

Açık, Sakarya İl Müftülüğü görevinin ardından 2019 yılı Kasım ayı itibariyle Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti II. Başkanı olarak seçilerek görevine başladı. Açık, aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığında Başkanlık Müşaviri olarak görevine devam etmektedir.

 

Okuma Grubumuz;

*Her ayın konuğuna ait makale, program öncesi katılımcılarla e-postaları üzerinden paylaşılacaktır.

*Programımız genele açık olup Microsoft Teams üzerinden kayıtlı katılımcı ile gerçekleştirilecektir.