Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri bünyesinde çalışmalarına devam eden KAGEM, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği yaz okulunu bu yıl online ortama taşıdı.

29 Haziran- 24 Temmuz tarihleri arasında orta okul- lise grubu kız ve erkek öğrencilerine yönelik düzenlenen çevrimiçi yaz okulu anne-babalardan tam not aldı.

Ankara Merkez KAGEM koordinesinde planlanan yaz okulu; İstanbul, İzmir, Gaziantep, Adana ve Şanlıurfa şubelerinde de eş zamanlı olarak yüzlerce gencin ilgi odağı oldu.

Kur’an-ı Kerim, Din ve Hayat dersleri başta olmak üzere beslenmeden spora, psikolojiden sanata kadar pek çok alanda düzenlenen söyleşi ve seminerlerin yanı sıra gerçekleşen birbirinden renkli atölye çalışmaları da yaz okulunda unutulmadı.

Yaklaşık bir ay boyunca dijital ortamlar üzerinden gerçekleşen yaz okulunun kapanış programı, gençler tarafından ilgiyle takip edilen ve aynı zamanda TDV gönüllüsü olan Rap Sanatçısı Resul Aydemir’in TDV Medya Youtube kanalı üzerinden canlı olarak verdiği konser ile taçlandı.