Türkiye Diyanet Vakfı Kadın, Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe ve beraberindeki heyet, TDV Ankara Sincan Şubesi’ni ziyaret etti.

Bölgedeki gönüllü faaliyetleri hakkında bilgi alışverişinin de yapıldığı ziyarette Kadın, Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, kurumsal ziyaretlerle gönüllü çalışmalarına dair başarılı modellerin yerinde izleneceği ve ülke genelinde yaygın bir gönüllü çalışmasına start verdiklerini ifade ederek, “COVİD-19 sürecinde toplumsal dayanışmanın ne denli önemli olduğuna ve bu dayanışmanın toplumda yaygınlaşması konusunda STK’lara önemli görevler düştüğüne yakından şahit olduk. Bu süreçte Türkiye Diyanet Vakfımız “Vefa Destek Grubu” çalışmaları ve gönüllü faaliyetler kapsamında tarihi bir rol üstlendi” diyerek bu ve benzeri çalışmaların yaygınlaşarak daha da artacağını belirtti.

TDV Sincan Şube temsilcisi Yıldırım Karabel ise, Sincan ilçesindeki başarılı gönüllü uygulamalarının perde arkasında bu bölgede yaşayan insanların verdiği desteğin bulunduğuna işaret ederek bölge halkının ve TDV temsilciliğinin maddi manevi kaynakları birlikte oluşturarak, bu kaynakları iyilik yolunda ihtiyaç sahipleri ile buluşturduklarını dile getirdi.