Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü, “Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları” etkinliği düzenleyerek koronavirüs tedbirleri kapsamında evlerinden çıkamayan gençler ve gençlik çalışmaları yürüten sivil toplum kuruluşlarını çevrim içi platformlarda bir araya getirecek.

Birlik ve beraberlik duygularının canlı tutulması amacıyla düzenlenen etkinlik “Ramazan ve Sorumluluk Bilinci” temasıyla 16-17 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, koronavirüs tedbirleri nedeniyle bir araya gelemeyen gençlerin fiziksel mesafeyi korurken birlik ve beraberlik duygularının yitirilmemesi amacıyla gençleri sosyal ağlar aracılığıyla bir araya getirmek istediklerini söyledi.

Tüm gençleri ve gençlik üzerine çalışma yürüten sivil toplum kuruluşlarını bu buluşmaya beklediklerini ifade eden Efe, “Kadim geçmişin mirası olarak devraldığımız söz konusu kavramların günümüze yansımalarını çevrimiçi söyleşi-konferans-panel oturumları, atölye çalışmaları ve farkındalık etkinlikleri ile hep birlikte irdelemeyi; bu minvalde yeni bakış açıları kazanmayı amaçlıyoruz. Yine ülkemizin ve küresel ölçekte uluslararası kamuoyunun içinden geçtiği süreçleri göz önünde tutarak birliğimize ve beraberliğimize daha etkili ve dinamik bir şekilde vurgu yapmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları’nın açılışının Diyanet İşleri Başkanı ve Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından 16 Mayıs Cumartesi saat: 12.00’de TDV Medya aracılığı ile youtube üzerinden canlı olarak gençlere yönelik yapacağı “Ramazan ve Sorumluluk Bilinci” söyleşisi ile gerçekleştirileceğini ifade eden Efe, “Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları’na katılacak olan Ulusal ve uluslararası çapta çalışmalar yapan 14 gençlik sivil toplum kuruluşu iki gün boyunca canlı yayınlar üzerinden gerçekleştirecekleri etkinliklerine #ÇevrimiçiGençlik etiketi ile de ayrıca dikkat çekecek” dedi.

Efe, Çevrimiçi Gençlik Buluşmaları etkinliklerinin, https://tdvkagem.org.tr/ ve TDV KAGEM’in twitter, facebook ve instagram  sosyal medya hesaplarından takip edilebileceğini sözlerine ekledi.