Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarına devam eden TDV KAGEM, her yıl gerçekleştirdiği Ramazan Mukabelesi’ne koronavirüs sebebi ile bu yıl, online olarak başladı.

“Teams Çevrimiçi Toplantı Uygulaması” üzerinden planlanan mukabele programı, KAGEM Kur’an-ı Kerim sınıfları ile aynı anda iki farklı oturum ve dört Kur’an-ı Kerim eğitmeni eşliğinde toplam beş yüz katılımcı ile gerçekleşiyor.

Ankaralı hanımların yoğun katılımı ile düzenlenen program; otuz gün boyunca, haftanın altı günü uzaktan eğitim uygulamaları sistemi ile desteklenecek.

Mukabele öncesi kısa bir konuşma yapan Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürü Fatma Haral Efe, “Mübarek Ramazan-ı Şerif’in geleneği olan mukabelemizi icra etmek için cami ve Kur’an kurslarında toplanamasak da, aramızda fiziki mesafeler var gibi görünse de, kıymetli hanımlarımızın teveccühü bizlere şunu gösterdi ki; bu süreçteki olumsuzluklar Kur’an ile yanan gönüllerin buluşmasına engel değildir. Birlik ve beraberlik duygularımızı pekiştirme ve aynı duaya aynı anda âmin diyebilme fırsatı lütfettiği için Rabbimize şükürler olsun” diye konuştu.

Online olarak düzenlenen mukabele sonrası ayrıca her cuma, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde uzman vaizler eşliğinde “Ramazan ve Hayat” seminerleri gerçekleşecek.

Eğitim, akademi ve sosyal projeler alanında çeşitli çalışmalar yürüten KAGEM aynı zamanda, dönem içinde devam eden tüm çalışmalarına Ramazan için planlanan birçok program eşliğinde uzaktan eğitim uygulaması ile sosyal medya hesapları üzerinden katılımcılarının istifadesine sunuyor.