TDV KAGEM, “Baba Olmak” projesi ile 112 babayı daha mezun etmenin mutluluğunu yaşadı.

KAGEM’de beş yıl önce başlatılan “Baba Olmak” projesinin geçen yıl Ankara Müftülüğü iş birliği ile çevre ilçelere de yayılması planlanmıştı.

Çankaya, Yenimahalle, Etimesgut, Mamak ve Gölbaşı ilçelerinde gerçekleştirilen programın altıncısı Keçiören’de düzenlendi.

Psikolog Mürşid Ekmel tarafından her hafta perşembe günleri gerçekleşen eğitim programında, aile içi iletişimde izlenmesi gereken roller başta olmak üzere çocuklarla sağlıklı iletişim kurma yolunda öz değer ve sosyal sorumluluk bilinci, rol model olma, kaliteli zaman geçirme, ebeveyn-çocuk ilişkisinde tutarlılık ve adalet, çocukların fark edilme ihtiyacını tanıma ve çocuklarda mahremiyet eğitimi konuları işlendi.

27 Kasım 2019 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşen seminer dizisi Keçiören Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreni ile taçlandı. Törende 112 baba ve baba adayı sertifikalarını Keçiören İlçe Müftüsü Mehmet Şahin ve Psikolog Mürşid Ekmel Aybek’in elinden aldı.

Proje hakkında konuşan TDV KAGEM Müdürü Nurcan Yavuzyiğit, temel dinamiklerden hareketle, günümüz dünyasında yükü çoğalan babaların aile içinde çocuklarıyla ilişkilerinin daha nitelikli hale gelmesine katkıda bulunmak amacıyla projeyi hayata geçirdiklerini dile getirerek katılımcı baba ve baba adaylarına teşekkür etti.

Halka açık olarak planlanan projenin bir sonraki ayağının 5 Şubat – 18 Mart 2020 tarihleri arası Ankara Pursaklar Müftülüğü iş birliği ile gerçekleştirilmesi planlanıyor.