Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM), yeni dönemde sosyal içerikli düzenlemiş olduğu çalışmalar kapsamında “Kendilik Serüvenimiz” başlığı ile “Psikoloji Seminerleri” başlatıyor.

Ankaralı katılımcılarla buluşacak olan seminer programında; özel ve sosyal hayatta karşılaşılan psikolojik problemlerin, bireyin hayatı üzerindeki etkilerine ve çözüm yollarına dair toplumun farkındalığını arttırarak bilinçlendirilmesi amaçlanıyor.

Farklı konu ve uzmanlar eşliğinde düzenlenecek programda; Travmaların Kişi ve Toplum Üzerindeki Etkileri, Günümüzde Kaygı ve Kaygı Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Bozukluk, Tükenmişlik Sendromu, Çağın Hastalığı Depresyondan Nasıl Kurtuluruz, Uykusuzluk Nedenleri ve Baş etme Yöntemleri, Sosyal Fobi, Öfke Yönetimi, Özgüven Eksikliği, Bağımlılığın Psikolojik Yönü, Duygusal Yeme Bozukluğu” gibi konu başlıkları ele alınması planlanıyor.

On iki hafta boyunca ilgilisi ile buluşacak olan seminer dizisi; Psk. Gülşah Akçay Civriz, Psk.  Özge Gökhan Kır, Psk. Dilvin Abacı ve Psk. Sümeyye Akkoyun Uyan tarafından dönüşümlü olarak işlenecek.

1 Ekim itibari ile başlayacak olan program 31 Mart tarihine kadar devam edecek. KAGEM Konferans Salonunda gerçekleşecek olan program, on beş günde bir salı günleri saat: 14.00’de genele açık olarak düzenlenecek.