Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen “Yaz Okulu” programının liseli öğrencilere yönelik bölümü, KAGEM Konferans Salonunda gerçekleştirilen sertifika töreni ile son buldu.
24 Haziran- 12 Temmuz tarihleri arasında 14-17 yaş grubu kız ve erkek öğrenciler için düzenlen yaz programında; Ku’an-ı Kerim, Din ve Hayat dersleri başta olmak üzere söyleşiler, atölye çalışmaları, farklı konu ve alan uzmanları eşliğinde gerçekleştirilen seminer programları ve sosyal-kültürel geziler de yaz okulunda unutulmadı.
Velilerin de hazır bulunduğu kapanış töreninin her aşamasında yine gençler yer aldı. Sunuculuğunu Zeynep Yüksel’in gerçekleştirdiği program, Osman Enes Topçuoğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Gençlerin hazırladıkları keman (Naz Keskin)ve ukuleleden ( Selin Yıldız) oluşan müzik dinletisinin yanında Taha Akif Özarslan’ın üç haftalık izlenimlerini anlatan teşekkür konuşmaları da salondan alkış aldı.
Yaz Okulu etkinliklerini anlatan fotoğraf karelerinin yer aldığı sinevizyon gösterileri de programda duygulu anlar yaşattı.
Genel olarak hedef kitlesini lisans-lisansüstü öğrenciler olarak belirleyen KAGEM’in hizmet anlayışına yeni bir vizyon katarak beş yıldır farklı yaş grubu öğrencilere de ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını da ifade eden TDV KAGEM Müdürü Nurcan Yavuzyiğit, “Program boyunca doğrudan bilgi sunmak yerine bilginin temeli/kaynağı, nerede ve nasıl kullanılacağına dair ipuçları ile birlikte gençlerin öğrenirken keyif alması da asıl önceliğimiz oldu” diyerek yaz okulu öğrencilerine, ailelerine ve programı yürüten KAGEM çalışanlarına ve eğitmenlerine teşekkür etti.
Program sonunda sertifikalarını ve hediyelerini KAGEM Müdürü Nurcan Yavuzyiğit’in elinden alan öğrenciler güne dair hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı.