TDV KAGEM’de “Ramazan ve Hayat” Seminerleri Başladı.

TDV KAGEM’de her hafta cuma günleri farklı konu ve hocalar eşliğinde mukabele sonrası yapılacak olan “Ramazan ve Hayat” seminerlerinin ilki, KAGEM Kur’an eğitmenlerinden Zehra Değirmenci tarafından “Ramazan Ayı ve Bize kazandırdıkları” konu başlığı çerçevesinde gerçekleştirildi.

Ramazan’ın; ilmin, inancın, ibadetin, ahlakın, dayanışmanın, kardeşliğin daha da olgunlaştırılabilmesi için Müslümanlara ikram edilmiş bereketli bir eğitim mevsimi olduğunun altını çizerek sözlerine başlayan Değirmenci, “Ramazan Ayı, Kur’an ve oruç ayıdır. Bu ayda Kur’an ve oruç ile toplum bir yıllık muhasebesini yaparak, diğer aylara örnek olacak şekilde güzel ahlak ve davranışlar ediniriz” diyerek Ramazan ayının bizlere kazandırdıklarını şöyle sıraladı: Ramazan ile birlikte hayatımızı düzene koyduk. İrademizin gücüne vardık. İbadetlerimiz bir düzene kavuştu. Midemiz dışındaki organlarımıza sahip olmayı öğrendik. Ayrıca dini hassasiyetlerimiz daha da artarak her zamankinden daha emniyetli ve huzurlu bir dönem geçirdik. Hepsinden önemlisi ise bu ayda açlık çeken insanları daha iyi anlamaya başladık” diye konuştu.

Değirmenci, “Geliniz, bizler Ramazan ayını değil, Ramazan ayı bizleri değiştirsin. Ramazan’ın sade, huzurlu, mütevazı ve manevi iklimini bozmamaya özen gösterelim” diye ekledi.