Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM), 2015 yılında başlatmış olduğu “Baba Olmak” projesi ile baba ve baba adaylarına ulaşmaya devam ediyor.
Her yıl artan talep üzerine bu yıl dördüncüsü düzenlenen projenin daha çok kişiye ulaştırılması amacı ile Ankara Müftülüğü işbirliği ile ilçelere de yayılması planlandı.
KAGEM’de Uzman Psikolojik Danışman Mürşid Ekmel Aybek tarafından gerçekleştirilen “Baba Olmak” seminerleri bu yıl, Ankara’nın dört ilçesinde Çankaya başta olmak üzere sırasıyla Yenimahalle, Etimesgut ve Mamak Müftülüğü işbirliği ile halka açık olarak düzenlendi.
Ekim 2018 – Nisan 2019 tarihleri arasında devam eden ve her ilçede sekiz hafta süren seminer programında toplam 215 kişiye sertifika verildi.
Her hafta pazartesi günleri gerçekleşen eğitim programında, aile içi iletişimde izlenmesi gereken roller başta olmak üzere çocuklarla sağlıklı iletişim kurma yolunda öz değer ve sosyal sorumluluk bilinci, rol model olma, kaliteli zaman geçirme, ebeveyn-çocuk ilişkisinde tutarlılık ve adalet, çocukların fark edilme ihtiyacını tanıma ve çocuklarda mahremiyet eğitimi konuları titizlikle ele alındı.
Projenin, daha çok kişiye ulaştırılması adına önümüzdeki dönmelerde de farklı il ve ilçelerde hayata geçirilmesi hedefleniyor.