Öykü, deneme ve roman türünde yazmış olduğu kitapları ile okurların yakından tanıdığı Selvigül Kandoğmuş Şahin, KALEM Söyleşilerinin konuğu oldu.

“Yazma bilinci, sanatçının inandığı doğrulara hizmet etmesidir”

Yazının kendi dünyasındaki yerini, okuma alışkanlıklarını ve yazınının ne denli bir güce sahip olduğunu dinleyenleri ile paylaşan Şahin, Tarih boyunca her medeniyet, içinde bulunmuş olduğu çağın sanat ve edebiyatına yön vermiştir. Yazma bilinci, sanatçının inandığı doğrulara hizmet etmesidir. Bu yüzden sanatçı; ortaya koyduğu eserleriyle, insanlığa geride ne bıraktığının derdiyle yazması gerekir diye konuştu.

“Yazmak, kişinin aynasıdır”

Şahin, Yazar, yaşadığı gibi yazmak ve yazdığı gibi de yaşamak zorundadır. Dolayısıyla yaşadıkları, ruhuna sirayet etmelidir. Çünkü yazmak, kişinin aynasıdır. Bu sebeple yazarlık hayatımda hep kendi inancımı ve Müslüman kimliğimi, edebiyatıma da elimden geldiğince yansıtmaya özen gösterdim ifadelerini kullandı.
Söyleşinin ikinci kısmında dinleyicilerden gelen sorulara yer verilirken, programın sonunda Şahin, okuyucuları için kitaplarını imzaladı.