Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi ( TDV KAGEM ), baba ve baba adayları için başlatmış olduğu “Baba Olmak” seminerlerinin altıncısını gerçekleştiriyor.

Bu yıl Ankara Müftülüğü işbirliği ile ilçelere yayılarak daha çok kişiye ulaşılması hedeflenen proje, Çankaya ve Yenimahalle Müftülüklerinin ardından üçüncü olarak Etimesgut Müftülüğünde hayata geçirilmeye başlandı.

Her hafta Pazartesi olarak planlanan ve dört ilçede sekiz hafta yapılacak olan seminer dizisinin Etimesgut ayağı Mart ayının sonuna kadar devam edecek.

Baba ve baba adaylarının yer aldığı programın açılış konuşması Etimesgut İlçe Müftüsü Yunus Can tarafından gerçekleştirdi.

Uzman Psikolojik Danışman Mürşid Ekmel Aybek ile gerçekleştirilen “Baba Olmak” seminer programlarında temel dinamiklerden hareketle, günümüz dünyasında yükü çoğalan babaların aile içinde çocuklarıyla ilişkilerini daha nitelikli hale gelmesine katkı sağlamak amacı ile öz değer ve sosyal sorumluluk bilinci, rol model olma, kaliteli zaman geçirme, ebeveyn-çocuk ilişkisinde tutarlılık ve adalet, çocukların fark edilme ihtiyacını tanıma ve çocuklarda mahremiyet eğitimi konuları işlenmesi planlanıyor.

Halka açık kayıtlı katılımcılar eşliğinde gerçekleşecek olan programın bir sonraki uygulama alanı nisan ve mayıs ayları arasında yapılmak üzere Mamak İlçe Müftülüğünde yapılması planlanıyor.