Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM), 2015 yılında başlatmış olduğu “Baba Olmak” projesi ile baba ve baba adaylarına ulaşmaya devam ediyor.

Her yıl artan talep üzerine bu yıl dördüncüsü düzenlenen projenin daha çok kişiye ulaştırılması amacı ile Ankara Müftülüğü işbirliği ile ilçelere de yayılması planlandı.

KAGEM’de Uzman Psikolojik Danışman Mürşid Ekmel Aybek tarafından gerçekleştirilen “Baba Olmak” seminerlerinde bu yılın ilk ayağı Çankaya Müftülüğündeki din görevlilerine ‘hizmet içi eğitim’ kapsamında veridi.

Her hafta pazartesi günleri gerçekleşen eğitim programında, aile içi iletişimde izlenmesi gereken roller başta olmak üzere çocuklarla sağlıklı iletişim kurma yolunda öz değer ve sosyal sorumluluk bilinci, rol model olma, kaliteli zaman geçirme, ebeveyn-çocuk ilişkisinde tutarlılık ve adalet, çocukların fark edilme ihtiyacını tanıma ve çocuklarda mahremiyet eğitimi konuları işlendi.

Sekiz hafta süren seminer programı,  KAGEM İstanbul Salonunda düzenlenen sertifika töreni ile taçlandı. Törende katılımcılar sertifikalarını Çankaya İçe Müftüsü Ali Gülden, TDV KAGEM Müdür V. Nurcan Yavuzyiğit ve Uzman Psikolojik Danışman Mürşid Ekmel Aybek’in elinden aldı.

Bu yıl dört ilçede halka açık olarak tamamlanması planlanan projenin devamı Yenimahalle, Etimesgut ve Mamak Müftülüğü işbirliği ile nisan ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi hedefleniyor.