İlim ve Hayat Semineri | İslam Peygamberi

Ulviye Ezerbolatoğlu ile…

Her Salı | 14.00-15.00 arası

Şüphesiz ki müminlerin nezdinde en müstesna mevkiye sahip insan Hz. Peygamber’dir. O, Son Peygamber oluşunun yanı sıra önder, rehber ve insanlığın en büyük öğreticisidir.

Müminlerin emrolundukları istikametten ayrılmamaları ve salih bir kul olmaları O’nun rehberliği ve örnekliği ile mümkündür. Bu da O’nun hayatını öğrenmek ve yüksek bir sadakatle bu bilgilerin hayatlarımıza düşen izdüşümlerini azami derecede artırmaya çalışmakla gerçekleşebilir. İslam Peygamberi seminerleri bu çabaya sahih bir zemin oluşturma noktasında katkı sağlamayı hedeflemektedir.

 

ULVİYE EZERBOLATOĞLU

Ankara İl Müftülüğü

Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. MEB’e bağlı okullarda ve özel okullarda öğretmenlik yaptıktan sonra 2005 yılında Ankara İl vaizliğine atandı. 2009-2014 yılları arasında Frankfurt Din hizmetleri Ataşeliği bünyesinde din görevlisi olarak çalıştı. 2014-2015 yılları arasında Frankfurt Goethe Üniversitesinde araştırmacı olarak bulundu. Ankara Üniversitesi din sosyolojisi alanında doktora çalışmalarına devam etmektedir.

 

*Program genele açıktır