TDV KAGEM yeni dönemde, Aile Eğitim Seminerleri başlığı altında düzenlenecek olan “ Zamana Sığmayan Çocuklar” seminer dizisi başladı.

KAGEM Konferans Salonunda her 15 günde bir Pazartesi saat: 14.00’de Ankaralı katılımcılarla buluşacak olan programa anne-babaların ilgisi yoğun oldu.

Uzman Psikolojik Danışman Mürşid Ekmel Aybek tarafından gerçekleştirilecek olan seminerlerde anne ve babaların çocuğun bedensel, zihinsel, duygusal, sosyal ve ahlaki gelişimi ile ilgili bilinçlendirilmesi amacıyla çocukların psikolojik gelişimi ve bu süreçte yaşayabileceği kimlik sorunları, doğru bilinen yanlışlar, çocuk yetiştirmede ebeveyn tutumu gibi pek çok konuda rehberlik etmeye çalışılacak. Dönem içinde işlenecek seminer başlıkları ise “Annemden Ayrılmam: Okul Fobisi ve Davranış Bozuklukları, Aklımda Tutamadım: Sınav ve Performans Kaygısı, Yerimde Duramıyorum: Özel Öğrenme Güçlüğü Hiperaktivite, Sınırlarım Var Benim: Çocuk ve Mahremiyet, Paylaşmak İstemiyorum!: Kardeş Kıskançlığı, Tabletim Nerede?: Çocuk ve Teknoloji, Annem mi Babam mı?: Boşanma ve Çocuk, Çok Canım Sıkılıyor!: Çocukluk Depresyonu, Korkuyorum!: Çocuk ve Şiddet, İstemiyoruuum!!: Çocuklarda Öfke Yönetimi, Ben!: Özgüven mi ,Narsisizm mi?, Çocuk Değilim Ben!: Sosyal Sınırlar ve Ergenlik, Farkındayım Duyarlıyım: Sorumluluk Bilinci” gibi aileleri çok yakından ilgilendiren konulardan oluşuyor. KAGEM’in ev sahipliğinde genele açık olarak gerçekleştirilecek olan program, 2019 Nisan ayına kadar devam edecek olan on üç bölümlük bir seminer dizisi olarak devam edecek.