Türkiye Diyanet Vakfı KAGEM tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen Yaz Okulunda sona gelindi.
Yaklaşık bir ay süren yaz okulu heyecanı, KAGEM Konferans Salonun’da düzenlenen sertifika töreni ile taçlandı.
2 – 26 Temmuz tarihleri arasında 12-16 yaş grubu kız ve erkek öğrenciler için düzenlen “TDV KAGEM Yaz Okulu” bu yıl da gençlerden ve velilerden tam puan aldı.
Ku’an-ı Kerim, din ve hayat dersleri başta olmak üzere yaşama sanatı, söyleşiler, sinema kritiği, sosyal ve kültürel gezilerin yanında çeşitli alanlarda düzenlenen atölye çalışmalarına öğrencilerin ilgisi yoğundu.
Velilerin de hazır bulunduğu sertifika töreninin her aşamasında yine gençler yer aldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda öğrencilerin dört haftalık izlenimlerini anlatan teşekkür konuşmaları da güne damgasını vurdu.
Yaz Okulu etkinliklerini anlatan fotoğraf karelerinin yer aldığı sinevizyon gösteriminde duygu dolu anlar yaşandı.
KAGEM olarak gençlere hizmet vermenin mutluğunu yaşadıklarını ifade eden TDV KAGEM Müdür V. Nurcan Yavuzyiğit, “2015 yılında başladığımız ve bu yıl dördüncüsünü düzenlediğimiz yaz okulumuzda sizlerle birlikte bizler de hem eğleniyor, hem de yeni şeyler öğreniyoruz. Ekip olarak her yıl siz gençlerimiz için tekrara düşmeden bir önceki yılın üzerine daha iyisini ekleyerek ilerleme gayretindeyiz.
KAGEM, başta Diyanet İşleri Başkanlığı sonrasında da Türkiye Diyanet Vakfı çatısı altında bulunan bir sivil toplum kuruluşudur. Tarafsızlık ve bütünleştiricilik ilkesiyle bireysel farklılıkları ne olursa olsun bütün bireylerin kabul ve saygı görmesi için eğitim-akademi ve sosyal-kültürel alanlarda faaliyetler yürütüyoruz. Buradan hareketle siz gençlerin ihtiyaç ve beklentilerine nasıl cevap verebiliriz sorusuyla yola çıkarak bu seneki yaz okulu programını oluşturduk. Dolayısı ile bu yolda emeği geçen çalışma arkadaşlarıma, hocalarıma ve en önemlisi katılarak bizleri onurlandıran sizlere teşekkür ediyorum”
 diyerek konuşmasına son verdi.
Program sonunda sertifikalarını alan öğrenciler güne dair hatıra fotoğrafı çektirmeyi de unutmadı.