TDV Kagem ŞUBELERİNE ADANA’YI DA EKLEDİ

Türkiye Diyanet Vakfı  Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV Kagem) Adana Şubesinin açılışı Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr Mehmet Görmez tarafından gerçekleştirildi.

"Türkiye Diyanet Vakfı, bütün dünyada hizmetleri olan küresel bir iyilik hareketidir” 

Görmez yaptığı konuşmada, hayırlı bir müessesenin açılışını yaptıklarını dile getirdi. Vakfın eğitim alanında önemli hizmetlerde bulunduğunu aktaran Görmez, "Türkiye Diyanet Vakfı, bütün dünyada hizmetleri olan küresel bir iyilik hareketidir. Vakfımızın en önemli hizmetlerinden bir tanesi de eğitim faaliyetleridir." dedi. 

Kagem'in 1996 yılında Ankara'da kurulduğunu hatırlatan Görmez, "Ülkemizin en önemli meselelerinden bir tanesi hem kadın konusu hem aile hem de geçmişimiz ve geleceğimiz konusudur. Bizim bu konuları sadece camilerde toplumumuza anlatmamız mümkün olmaz. Onun için bu merkezlerde ehil insanlar, yetişmiş hocalar marifetiyle topluma anlatmak zorundayız" ifadelerini kullandı.

Kagem’in önemli faaliyetlerinden birisinin de akademide üretilen doğru bilgiyi topluma ulaştırmak olduğunu söyleyen Görmez, “Topluma dini rehberlik yapmak çok önemlidir. Bu anlamda Adana Müftümüze ve Kagem Başkanımıza buna öncülük yaptıkları için çok teşekkür ederim ”dedi. 

Açılış törenine Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, TDV Mütevelli Heyeti II. Başkanı Mazhar Bilgin, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in eşi Hatice Görmez,TDV Kagem Müdürü Hicret Toprak, Adana İl Müftüsü 
Gökçe ile diğer ilgililer ve vatandaşlar katıldı. 
Paylaş:

Etiketler: haber

Yorumlar