SURİYELİ ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK ÇEVRE BİLİNCİ


SURİYELİ ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK ÇEVRE BİLİNCİ

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM)’in Sosyal Destek ve Eğitim Merkezi bünyesinde yaz kurslarına devam eden 80 Suriyeli öğrenci ile beraber Ankara'nın Çubuk ilçesinde çevre bilincinin kazandırılması amacıyla etkinlikler gerçekleştirildi. 

2014 yılında Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM), Orman Genel Müdürlüğü ve Çubuk Belediyesinin ortaklaşa başlattığı 81 İlde KAGEM Ormanları Projesi kapsamında oluşturulan TDV KAGEM Ormanını ziyaret eden Suriyeli öğrenciler, KAGEM Hatıra Ormanı’nı ve çevresine atılan ambalaj atıklarını toplayarak geri dönüştürülmek üzere Belediye ekiplerine teslim etti.

Orman Bölge Şefliği nezaretinde düzenlenen etkinlik kapsamında Suriyeli çocuklar, çevre temizliği çalışmasının yanında doğa yürüyüşüne de katıldı. Gezi kapsamında ayrıca, doğanın ve çevreyi korumanın önemine dair bilgiler verildi. 

Çubuk Şehir Müzesi’nin de ziyaret ediliği etkinlikte Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Yılmaz da çocuklarla bir araya gelerek sohbet etti. Geleneksel  Türk yemekleri eşliğinde yapılan sohbette Suriyeli öğrencilere geleneksel Türk kültürü ve köy yaşantısı anlatıldı. 

 


Paylaş:

Etiketler: yaz okulu , ankara , temmuz , orman , çevre , Suriye , Öğrenci , Kagem

Yorumlar