ŞEHİTLERİMİZİ AHMET HAMDİ AKSEKİ CAMİİNDE DUALARLA ANDIK

15 Temmuz gecesi Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış bir grup cuntacının darbe girişiminde bulunması üzerine, aziz milletimizin tamamına karşı işlenen bu suikast ve ihanet hareketine karşı durarak canlarını milletimize siper eden şehitlerimiz Ahmet Hamdi Akseki Camiinde dualarla anıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV Kagem) tarafından düzenlenen hatim programında şehit ve gazi yakınları başta olmak üzere Ankaralı kadınlar şehitlerimize dua etmek için bir araya geldi. 

Programda katılan Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in eşi Hatice Görmez, “Rabbim bir daha bu millete böyle acı ve keder göstermesin. Bizler elhamdülillah Allah’ın yüceliğine iman ve şahitlik ediyoruz. Ama o gece hayatlarını vatanı, milleti ve dini uğruna göz kırpmadan tankların ve mermilerin kucağına atan o aziz şehitlerimiz sadece sözleriyle değil, canları ile de şahit oldular. Unutmayın. Şehit eşi ve yakını olmak ucuz bir paye değildir. Ne mutlu ki bu şerefli payeyi ömür boyu taşıyacaksınız. Ve o şehitlerimiz de inşallah sizleri Peygamber efendimizin yanında cennette Kevser havuzunun başında şehitlik makamında bekleyecekler.” diyerek şehit yakınlarına ve milletimize başsağlığı dileklerini iletti.

Programda okunan Kur’an-ı Kerim, kaside ve ilahilerle birlikte salavatlar ve tekbirler getirilerek okunan binlerce hatim de şehitlerimizin muazzez ruhlarına bağışlandı. 

Birlik ve beraberlik duyguları içinde gerçekleştirilen program sonunda yapılan duada ise camiyi dolduran genciyle, yaşlısıyla tüm kadınlar tek dilden dökülen ortak duaya birlikte avuç açıp vatanımızın selameti, hakkın üstün tutulması, adaletin sağlanması ve iç ve dış düşmanların biran önce bertaraf edilmesi için hep birlikte ‘amin’ dediler. 
Paylaş:

Etiketler: haber

Yorumlar