KAGEM Yaz Okulunda Güzel Şeyler Oluyor

KAGEM Yaz Okulunda Güzel Şeyler Oluyor

Türkiye Diyanet Vakfı KAGEM’in 14-16 yaş grubu gençler için düzenlediği Yaz Okulunda ikinci hafta geride bırakıldı.

4 Ağustosa kadar devam etmesi planlanan KAGEM yaz okulu programında Kur’an-ı Kerim derslerinin yanı sıra “Din ve Hayat” seminerleri, atölye çalışmaları, sinema saatleri, spor aktiviteleri ve gezi programları yer alıyor.

Atölye çalışmalarının ilk misafirleri Hempa Çocuk Kulübü oldu. Sinema ve belgesel üzerine çalışmalar yapan gençler, “Beyaz Perdede Subliminal Mesajlar Nelerdir?” başlığı altında yaz okulu öğrencileri ile biraya geldi.

Kök hücre ve kök hücre bağışının önemi konusundaki diğer atölyede ise yaptıkları farkındalık çalışmaları ile ön plana çıkan Leyladan Sonra Kulübü gençlerle buluştu.

Sinema saatinde gençler, yönetmenliğini Mona Achache’nin yaptığı 2009 Fransız yapımı olan “Yaşamaya Değer” adlı sinema filmini önce izlediler sonra da Film Eleştirmeni Dr. Murat Küçükhemek moderatörlüğünde “Film eleştirisi nedir? Nasıl olmalıdır? Bir film nasıl okunur? Film izlerken nelere dikkat edilir?” başlıklarından hareketle izledikleri filmi bir kez daha farklı bir gözle yorumladılar.

“Verimli Ders Çalışma Teknikleri” ve “Etkili İletişim Becerileri” seminerleri, sportif aktiviteleri, Ahmet Hamdi Akseki Camii ziyareti de bu haftanın öne çıkan etkinlikleri arasında yer aldı.

Paylaş:

Etiketler:

Yorumlar