KAGEM ORMANLARI 81 İLE YAYILIYOR

KAGEM ORMANLARI 81 İLE YAYILIYOR

TDV KAGEM’in ekolojik dengenin korunması ve yeşil örtünün genişletilmesi amacıyla “81 İlde KAGEM Ormanları” sloganıyla başlattığı proje kapsamında hedef 5 yılda 4 milyon 50 bin fidanı toprakla buluşturmak.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2014 yılında Orman Genel Müdürlüğü ve TDV KAGEM arasında imzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde başlatılan proje Türkiye’nin tüm illerini kapsıyor. 

Her yıl proje kapsamında Türkiye’nin farklı illerinde düzenlenen ağaç dikim etkinlikleri bu yılın ilk yarısında Ankara başta olmak üzere Konya, Eskişehir, Bursa, Sakarya ve Adana’da gerçekleştirildi. Güz döneminde ise İstanbul, Denizli, Şanlıurfa, İzmir, Kahramanmaraş ve Muğla illerinde de ağaç dikim etkinlikleri düzenlenecek. 

Projenin hayata geçirildiği günden beri binlerce fidanın toprakla buluştuğunu dile getiren TDV KAGEM Müdürü Hicret Toprak, konuya ilişkin şu bilgileri verdi: 

“81 İlde KAGEM Ormanları” kapsamında 3 yıl önce başlattığımız fidan dikim etkinliklerimiz sayesinde bugün pek çok şehirde gelecek nesillerimize bırakacağımız ormanlarımız var. Orman Genel Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilen ve “Sizin de dikili bir ağacınız olsun” sloganıyla başlatılan proje Türkiye genelinde her yaştan gönüllülerimiz eliyle bugüne kadar binlerce fidan toprakla buluşturuldu. Hedefimiz, 5 yılda Türkiye’nin 81 ilinde 4 milyon 50 bin fidanın dikimini gerçekleştirmek ve bu vesileyle de konuyla ilgili toplumsal farkındalık oluşturmak.” 

Proje kapsamında çeşitli eğitim seminerleri düzenlediklerini de söyleyen Toprak, “Bu çerçevede doğa ve çevre bilincinin geliştirilmesi, iklim değişikliği, kuraklık, erozyon ve yeşil örtünün genişletilmesi konularında hedef gruplara yönelik eğitimler veriyoruz” diyerek projeye katkıda bulunmak isteyen kişileri bulundukları illerde KAGEM ve TDV Şubeleriyle iletişime geçmeye davet etti. 

Paylaş:

Etiketler:

Yorumlar