DUALAR AZİZ ŞEHİTLERİMİZ İÇİN EDİLDİ

TDV Kagem, 15 Temmuz gecesi yaşanan elim olayda sokaklara çıkarak vatanını savunmaya çalışırken Allah’ın Rahmetine kavuşan aziz şehitlerimizin anısına  hatm-i  şerif programı düzenledi.

Kagem Konferans Salonunda halka açık olarak gerçekleştirilen programa çok sayıda Ankaralı katıldı. Programda Kagem gönüllüleri tarafından okunan hatimler kahraman şehitlerin ruhuna bağışlandı,  salavatlar getirildi. Eller başta şehitlerimiz olmak üzere birlik ve beraberlik için kalktı. Gözyaşları eşliğinde okunan salavat ve dualara birlikte âmin denildi. 

Program Ahmet Hamdi Akseki Camii müezzini Cihat Bodur ve Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi hocalarından Yrd.Doç.Dr. Zekeriyya Yılmaz’ın ’ Kur’an tilavetinin ardından Ankara Ü. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Zülfikar Güngör’ün hatim duasıyla son buldu.

Güngör; dua öncesi yaptığı konuşmadayaşanan bu tip sıkıntıların birlik ve beraberlik içinde üstesinden ancak gelebileceğimizi ve bu sebeple hem fiili hem de kavli dualarımıza ara vermeden devam etmemiz gerektiğini ifade etti.
Paylaş:

Etiketler: haber

Yorumlar