AHMET HAMDİ AKSEKİ CAMİİ AVLUSUNDA ÇOCUKLARA ÖZEL İFTAR PROGRAMI

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (Kagem) ve Çankaya İlçe Müftülüğü tarafından, çocuklara özel bir iftar programı düzenlendi. 

Ahmet Hamdi Akseki Camii avlusunda düzenlenen geleneksel Çocuk İftarında Suriyeli çocuklar başta olmak üzere sevgi evlerinde kalan, engelli ve yaz Kur’an Kursu öğrencilerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 1000 çocuk, iftar açmanın sevincini birlikte yaşadı.

İftar programı Çankaya Müftülüğü Çocuk Korosunun ve Kagem’in Suriyeli Öğrencilerinin hazırlamış olduğu ilahi ve ezgilerle başladı. Çankaya Müftülüğü İşitme Engelliler Çocuk Korosunun işaret dili eşliğinde söylediği ilahiler ise gecede duygu dolu anlar yaşattı.

İftar vaktinin gelmesiyle kendileri için hazırlanan iftar sofrasında yerlerini alan çocuklar, yine bir çocuğun okuduğu yemek duasına hep birlikte “amin” dediler. 

İftar öncesi ve sonrası çocuklar kendileri için hazırlanan yarışmalarla hem eğlendi hem de kıyasıya yarıştı. Gecede onlar için hazır bulunan animatörler eşliğinde hoşça vakit geçiren minikler caminin birleştirici ve huzur veren ortamında ramazan sevincini doyasıya yaşadılar. 

İftar programında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlık danışmanı Hakan Cihat Aydın, Çocuk Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Okur, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in eşi Hatice Görmez, TDV Kagem Müdürü Hicret Toprak, Çankaya Müftüsü Hamdi Gevher’in yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfın mensupları da çocukların sevincine ortak oldular. 
Paylaş:

Etiketler: haber

Yorumlar