Kagem YAZ OKULU SERTİFİKA TÖRENİ İLE SON BULDU

TDV Kagem, gençlere yönelik düzenlemiş olduğu yaz dönemi faaliyetleri kapsamında “öğrenirken eğlenmek en çok gençlerin” hakkı dedi ve dolu dolu bir “Yaz Okulu” programı hazırladı. 

25 Temmuz-18 Ağustos tarihleri arasında 14-16 yaş grubu kız ve erkek öğrenciler için düzenlenen “Kagem Yaz Okulu” gençler tarafından ilgiyle karşılandı.

Kur’an-ı Kerim, Din ve Hayat dersleri başta olmak üzere söyleşi ve kitap kritiği saatlerinde hem sevdikleri yazarlarla bir araya geldi, hem de yeni yazarlarla tanışma fırsatı yakaladı. “Ben de Olabilirim” başlığı ile düzenlenen seminerler sayesinde ise her hafta çeşitli meslek gruplarından uzmanları dinleyerek meslek seçimleri konusunda düşünme imkânı yakaladılar. Hijyen ve sağlık eğitimlerinin de ihmal edilmediği programda, her hafta spor etkinlikleri ve kültürel geziler de yer aldı. 

Bu yıl ikincisi düzenlenen Yaz Okulu programı sonunda velilerin de hazır bulunduğu bir kapanış programı düzenlendi. Her aşamasında öğrencilerin yer aldığı kapanış programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Öğrencilerin hazırladıkları şiir dinletileri ve konuşmaların yanı sıra programda Yaz Okulu etkinliklerini anlatan fotoğraf karelerine de yer verildi.

Programda gençlere ve velilere hitaben konuşan Kagem Müdürü Hicret Toprak, Kagem Yaz Okulunun öğrencilerin eğitim döneminde yeterince zaman ayırma imkânı bulamadığı etkinliklere yer verildiğini, tüm içeriklerin hazırlanmasında özellikle din ve hayat arasında sağlam ve sahih bir ilişki kurmaya odaklanıldığını söyledi. 

Toprak, 15 Temmuz darbe girişimi sebebiyle milletçe büyük bir sınav verdiğimizi, bu sınavın hepimize nerede hata yaptığımızı düşünmemiz için bir fırsat sağladığını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süreçte hep birlikte birbirimize daha sıkı kenetlendik. Ancak şunu da fark ettik ki din ile hayat arasındaki ilişkiyi hep birlikte yeniden gözden geçirmemiz gerekiyor. Bugün artık vakit kaybetmeden din ve özellikle din eğitimi ile ilgili daha derinlikli çalışmaların hayata geçirilmesi gerekiyor. Kagem olarak bizler de bu çalışmaların her zaman içinde yer almaya devam edeceğiz.” 

Toprak konuşmasının sonunda Yaz Okulu programına katılan öğrencilere, ailelerine ve programı hayata geçiren Kagem çalışanları ile eğitmenlerine teşekkür etti. 

Öğrenciler programın sonunda sertifikalarını Kagem Müdürü Hicret Toprak ve Kagem Koordinatörü Ayşenur Mutlu’nun elinden aldılar.
Paylaş:

Etiketler: haber

Yorumlar