...
17/1/2019

TDV KAGEM’İN “İKİ İNSAN BİR HAYAT: EVLİLİK OKULU” SEMİNERLERİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM), evlilik sürecine başlayan ve yeni evlenmiş çiftlerin, bu süreçte evlilik olgunluğunu kazanmalarını sağlamak amacı ile düzenlediği “İki insan Bir Hayat: Evlilik Okulu” seminerlerinde mutlu sona gelindi. ; Devamı için tıklayınız..
...
17/1/2019

TOPLUMSAL HAYATTA KADIN" KONFERANSLARI DİZİSİNDE DR. SALİHA GÜMRÜKÇÜOĞLU İLE "DEĞİŞEN AİLE YAPISI VE KADIN" KONUŞULDU

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM) tarafından kadının sosyal hayatta üstlendiği roller, karşılaştığı sorunlar ve bunların çözüm yollarının konuşulmasının planladığı Toplumsal Hayatta Kadın konferansları dizisinin ikincisinde Dr. Saliha Gümrükçüoğlu’nu Değişen Aile Yapısı ve Kadın konulu konferansı ile dinledik. ; Devamı için tıklayınız..
...
15/1/2019

ONLİNE YAŞAMAK VE EDEBİYAT

“Edebiyat, bir ağacın kökleri gibidir. Yazılan her sözcüğün görünen tarafının yanında bir de görünmeyen derinlerde kökleri vardır”

Yazar ve şair kişiliği ile kendisini tanıdığımız Ayşe Sevim, KALEM Söyleşilerinin konuğu oldu.

;
Devamı için tıklayınız..
...
9/1/2019

TDV KAGEM’İN “TOPLUMSAL ALANDA KADIN” KONFERANSLARI DİZİSİNİN İLKİ SİBEL ERASLAN İLE GERÇEKLEŞTİ

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM), toplumsal sorunların çözümüne yönelik yaptığı çalışmalara “Toplumsal Alanda Kadın’’  konferansları dizisi ile bir yenisini daha ekledi.

;
Devamı için tıklayınız..
...
8/1/2019

RESSAM ATALAY, KAGEM’DE SANATSEVERLERLE BULUŞTU

“Kompleksini yenemeyen sanatkâr, o milletin sanatçısı olamaz. Sanatçı, akımın kendisini belirlemesine izin veren değil, bizzat kendisi akım belirleyen olmalıdır” ; Devamı için tıklayınız..
...
3/1/2019

KUR'AN VE SÜNNET PENCERESİ ÜZERİNDEN "AİLEYİ AYAKTA TUTAN DEĞERLER"

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM),  “İki insan Bir Hayat: Evlilik Okulu” seminer dizisinde bu hafta Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sedide Akbulut tarafından Kur'an ve sünnet penceresi üzerinden Aileyi Ayakta Tutan Değerler konusu ele alındı. ; Devamı için tıklayınız..
...
20/12/2018

İBRAHİM ZEYD GERÇİK İLE “İLİŞKİLERİN OMURGASI: GÜVEN VE SEVGİ İNŞASI

‘Evlilik Okulu’ seminerlerimizde bu hafta tarihçi ve yazar İbrahim Zeyd Gerçik ile “Güven ve Sevgi İnşası” ele alındı. ; Devamı için tıklayınız..
...
19/12/2018

“BABAMDAN BANA” DA CEMİL MERİÇ’İ KIZI PROF. DR. ÜMİT MERİÇ’İN HATIRATLARI İLE DİNLEDİK

TDV KAGEM’de, toplumda örnek şahsiyetleri ile kendilerini tanıdığımız yazar, akademisyen, entelektüel, aktivist, sanatçı ve siyasetçileri babalık yönleri ve hayatlarında bıraktıkları unutulmaz izleri ile evlatlarının dilinden dinlediğimiz “Babamdan Bana Söyleşileri”nin beşincisinde merhum aydın ve mütefekkir Cemil Meriç’i, kızı Prof. Dr. Ümit Meriç’ten dinledik.

;
Devamı için tıklayınız..
...
18/12/2018

MUSTAFA AYDOĞAN İLE "NURİ PAKDİL" ÜZERİNE

Yazar ve şair kişiliği ile tanıdığımız Mustafa Aydoğan’ı, Nuri Pakdil üzerine yazdığı portre eseri ile KALEM Söyleşilerinde konuk ettik.

;
Devamı için tıklayınız..
...
18/12/2018

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI PROF. DR. ALİ ERBAŞ, GÖÇMEN ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (KAGEM) Sosyal Destek ve Eğitim Merkezi’nde Türkçe eğitimi gören göçmen öğrencilerle 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla makamında bir araya geldi. ; Devamı için tıklayınız..