...
21/3/2019

SIRADAN İNSAN OLMA KORKUSU MODERN ZAMANLARIN EN BÜYÜK İLLETLERİNDEN

TDV KAGEM, gençlere yönelik planladığı sosyal içerikli seminerler kapsamında iletişimci-yazar Betül Şatır ile “Hakikate Yabancılaşmak ve Gençlerde Sosyal Medya Kullanımı” konusunu ele aldı.

;
Devamı için tıklayınız..
...
20/3/2019

İSLAM’DA KADININ EĞİTİMİ

TDV KAGEM’in “Toplumsal Alanda Kadın” başlığı altında düzenlediği konferans dizisinin Mart ayı konuğu “İslam’da Kadının Eğitimi” konu başlığı ile Diyanet İşleri Uzmanı Dr. Fatma Bayraktar Karahan oldu.

;
Devamı için tıklayınız..
...
9/3/2019

“BUGÜN, İSLAM ERKEĞİNİ TERBİYE EDECEK YİNE İSLAM KADINIDIR”

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM), hadis alanında önemli çalışmalara imza atmış olan Prof. Dr. Mehmed Said Hatipoğlu’nu “İslam, Kadın ve Hayat” başlıklı konferansı ile konuk etti.

;
Devamı için tıklayınız..
...
5/3/2019

YEMEN BİZİM NEYİMİZ OLUR?

Kardeşim için Der’a filminin senaristi tarihçi- yazar ve senarist Vahit Taha Kurutlu, KALEM Söyleşilerinin konuğu oldu.

;
Devamı için tıklayınız..
...
4/3/2019

KUDÜS MÜSLÜMANLAR İÇİN BİR UFUK OLMUŞTUR

“Bizim medeniyetimizin öngördüğü usul, Hz. Ömer’in Medine’den Kudüs’e getirdiği medeniyet ve usul üzerinedir”

;
Devamı için tıklayınız..
...
27/2/2019

21. YÜZYILDA 'İSLAM'DA KADIN' TARTIŞMALARI: METODOLOJİK VE TARİHSEL BAKIŞ

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM) yeni dönemde, toplumsal sorunların çözümüne yönelik projelendirdiği  “Toplumsal Alanda Kadın” konferansları serisinin üçüncüsünde  21. Yüzyılda 'İslam'da Kadın' Tartışmaları: Metodolojik ve Tarihsel Bakış konusu ile araştırmacı-yazar Nazife Şişman’ı konuk etti. ; Devamı için tıklayınız..
...
21/2/2019

TARİHE TANIKLIK: DR. İSMAİL CAMBAZOV

Bulgaristan Türk basının en önemli şahitlerinden ve doksan yıllık hayatının altmış beş yılını gazeteci olarak geçiren araştırmacı yazar Dr. İsmail Cambazov, KAGEM’de Ankaralılarla bir araya geldi. ; Devamı için tıklayınız..
...
20/2/2019

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN DÖNEMİNİ ANLATAN SÜLEYMANNÂME” MİNYATÜR SERGİSİ AÇILDI

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM) İstanbul Şubesi ve Kuveyt Türk Sanat Atölyeleri'nin işbirliği ile hazırlanan Osmanlı padişahı Kanunu Sultan Süleyman dönemini anlatan “Süleymannâme” minyatür sergisi Ankaralı sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

;
Devamı için tıklayınız..
...
4/2/2019

TDV KAGEM “BABA OLMAK” SEMİNERLERİNİN ALTINCISI GERÇEKLEŞTİRİYOR

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi ( TDV KAGEM ), baba ve baba adayları için başlatmış olduğu “Baba Olmak” seminerlerinin altıncısını gerçekleştiriyor.

;
Devamı için tıklayınız..
...
17/1/2019

TDV KAGEM’İN “İKİ İNSAN BİR HAYAT: EVLİLİK OKULU” SEMİNERLERİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gençlik Merkezi (TDV KAGEM), evlilik sürecine başlayan ve yeni evlenmiş çiftlerin, bu süreçte evlilik olgunluğunu kazanmalarını sağlamak amacı ile düzenlediği “İki insan Bir Hayat: Evlilik Okulu” seminerlerinde mutlu sona gelindi. ; Devamı için tıklayınız..